صفحات دلخواه
چرا وبسایت ما؟
استودیو فیلم و عکس محمد توکلی به عنوان واحد مجاز با تیمی حرفه ای از متخصصین رشته عکاسی و با در اختیار داشتن بهترین تجهیزات روز دنیا سعی می کند تا با بهره گیری از خلاقیت و نوآوری خدمات عکاسی را به بهترین شکل ممکن در زمینه های مختلف ارائه دهد.

ایده هایی برای عکاسی فامیلی

07 دسامبر ایده هایی برای عکاسی فامیلی

استودیو توکلی / مریم بهریان : دوباره مناسبتی فرا رسیده و اهل فامیل دورهم جمع شده اند تا گپی بزنند و به درد و دل های یکدیگر گوش بدهند .  هنوز مجلس رونق نگرفته که طبق معمول سروکله عکاس تازه کار فامیل پیدا می شود و به قول خودش می خواهد خاطره ها را ثبت کند و لحظه ها را ماندگار .  عکاس باشی جوان می گوید عکاسی فامیلی هم برای خودش صفایی دارد به شرط این که همیشه یکی دو تا ترفند و ژست جدید داشته باشی  تا کوچولوهای خجالتی و آنهایی که ادعا می کنند فتوژنیک نیستند و بد عکسی را بهانه می کنند ، برای درست کردن آلبوم های خانگی دست اول و به یادماندنی پیش قدم شوند .

خلاق باشید
عکاسی هنر است و مانند هنرهای دیگر خلاقیت حرف اول را در موفق شدن می زند . به جای این که از ژست های تکراری برای عکاسی استفاده کنید ، سعی کنید با نگاهی متفاوت به اطرافتان نگاه کنید و زاویای مختلف را در نظر بگیرید . در نورهای مختلف عکاسی کنید و در صورتی که به لنزهای مختلف مجهز هستید لنزهای عکاسی با طول 85 میلیمتر را جایگزین لنزهای معمولی 24 تا 70 میلیمتری کنید .برای عکاسی های خانوادگی بهتر است نور از پشت تابیده شود یا به جای عکاسی در غروب آفتاب ، صبح هنگام عکاسی کنید .

 توجه به سرگرمی ها و علایق
معمولا در جمع های خانوادگی ، اهل فامیل دورهم جمع می شوند بحث و گفت وگو می کنند یا به پیک نیک می روند و با ورزش و بازی وقت گذرانی می کنند ، به هر حال عکاسی از سرگرمی های مورد علاقه آنها می تواند جالب باشد . بنابراین به جای آن که از مدل های تکراری پیروی کنید و صاف و دست به سینه به لنز دوربین لبخند بزنید ، سعی کنید خاطره های جالب را ماندگار کنید . مثلا اگر شطرنج بازی می کنید ، در یک ردیف بایستید و با دردست گرفتن مهره های شطرنج هیجان و رضایت خود را نشان بدهید.
در واقع در عکاسی های خانوادگی باید به دنبال هر چیزی باشید که طبیعی به نظر برسد تا در آینده برایتان خاطره شود و تکراری به نظر برسد برای همین سعی کنید به عنوان عکاس با سوژه ارتباط برقرار کنید .

 عکاسی از گروههای هم سال
در عکس های خانوادگی بهتر است صمیمیت و محبت بیشتر از هر زمانی به معرض نمایش گذاشته شود .  مخصوصا اگر عده ای از  بچه های فامیل دورهم جمع شده اند ، پیشنهاد می شود به صورت گروهی از آن ها عکس بگیرید . یک ژست جالب این است که کوچولوها روی زمین دراز بکشند و درحالی که سرهایشان را به هم نزدیک کرده اند تشکیل یک دایره بدهند . در طبیعت نیز می توانید در این حالت ژست های جالبی بگیرید . مثلا روی چمن دراز بکشید و در کنارتان با شاخه و سیب درخت درست کنید ، سپس طوری ژست بگیرید که انگار می خواهید از درخت سیب ، میوه بچینید .

بدون نظر

نظر شما چیست؟