صفحات دلخواه
چرا وبسایت ما؟
استودیو فیلم و عکس محمد توکلی به عنوان واحد مجاز با تیمی حرفه ای از متخصصین رشته عکاسی و با در اختیار داشتن بهترین تجهیزات روز دنیا سعی می کند تا با بهره گیری از خلاقیت و نوآوری خدمات عکاسی را به بهترین شکل ممکن در زمینه های مختلف ارائه دهد.

عکاسی از سالمندان

15 دسامبر عکاسی از سالمندان

استودیو توکلی / مریم بهریان : با عکس گرفتن از سالمندان خانواده ، کارگاه عکاسی تان را رونق ببخشید . در خصوص عکاسی از سالمندان ، هنوز هم استفاده از تکنیک های عکاسی سیاه و سفید معجزه می کند . بنابراین به وسیله نوردهی مناسب و توجه به سایه ها ، عکس سیاه و سفید بگیرید .

قبل از عکاسی ، انتخاب سوژه را فراموش نکنید . فراموش نکنید پدر بزرگ و مادر بزرگ ها پر از تجربه هستند ، سعی کنید شخصیت منحصر به فرد آن ها را در عکس نشان دهید . برای نمونه تنها یک لبخند ساده مادربزرگ با تسبیحی که به دست دارد یا چهره متفکر پنهان شده پدربزگ  پشت کلاه و عینک می تواند موضوع عکاسی شما شود و بهترین ژست باشد .

کنترل نور در عکاسی از سالمندان بسیار مهم است . استفاده از نور زیاد در عکاسی با دوربین های دیجیتال ممکن است به بزرگ نمایی خطوط صورت ونمایش چهره رنگ پریده سوژه در تصویر منجر شود .بنابراین  بهترین روش ، استفاده از نورهای طبیعی خواهد بود . مثلا این که از سوژه بخواهید تا کنار پنجره نشسته و در این حالت  از نور طبیعی برای نور پردازی استفاده کنید .

به جای حالت اتوماتیک از تنظیم دستی و گزینه سپیا استفاده کنید . در عکاسی با این روش ، رنگ های قهوه ای تیره و خاکستری روشن غالب خواهدبود و زمانی که عکس ها چاپ شوند ، مجموعه ای از آلبوم و تصاویر قدیمی خواهید داشت .

در صورت امکان از پدر بزرگ یا مادربزرگ ها بخواهید تا لباسی مناسب که با رنگ پوست و موهایشان هماهنگ است را انتخاب کنند .اگر از گروه سالمندان و جوانان عکاسی می کنید بهتر است رنگ لباس افراد مسن روشن تر از جوان تر ها باشد. همچنین اگر سالمندی که از او عکاسی می کنید ، مو و رنگ پوستی بسیار روشن دارد از او بخواهید تا در صورت امکان لباسی با رنگ متضاد انتخاب کند .

بدون نظر

نظر شما چیست؟